دندانپزشکی

5 مارس, 2019

دندان‌پزشکی یک علم تخصصی است که سلامت دهان و دندان را به عنوان عضوی مهم در سلامت جسم و روح، زیبایی و ادا کردن کلمات تامین می‌کند. همچنین به یاری این علم می‌توان بسیاری از بیماری‌ها را در مراحل اولیه شناخت و از پیشرفت آن جلوگیری نمود.

ابوعلی سینا در کتاب قانون، درد دندان را تشریح کرده و حالت التهاب پالپ را توضیح داده و برای درمان دندان های مبتلا به التهاب پالپ مغز دندان ایجاد حفره در تاج دندان و استفاده از مواد مسکن داخل دندان را توصیه کرده است. ابن سینا اولین فردی است که جایگزین کردن دندان در جای خود را پیشنهاد داد. باوجود اینکه قدیمی ترین پرکردگی دندان ۲۲۰۰ سال پیش انجام شده، اولین پرکردگی کانال با فلز طلا در دهه اول قرن ۱۹ گزارش شده است. رشد و جهش سریع علم درمان ریشه در قرن بیستم و به خصوص در نیمه دوم آن اتفاق افتاد. این پیشرفت مدیون تحقیقات و تجربه های دانشمندانی بود که مواد و تکنیک های جدید را در علم درمان ریشه مورد استفاده قرار دادند. با نگاهی اجمالی به تاریخ پیشرفت علم در دنیا به راحتی می توان ادعا کرد دانش دندانپزشکی در ایران هم در حیطه بهداشت و هم در حیطه درمان دارای پیشینه ای بسیار کهن است.

همکاران ما در مجموعه ابن سینا جمعی از متخصصین زبده و اعضای هیئت علمی دانشگاه های کشور می باشند و کلیه مراحل درمان پس از مشاوره و تمرکز بر روی تمامی جزئیاتی که می تواند در نتیجه درمان موثر باشد صورت می پذیرد. بهره مندی از تجهیزات پیشرفته ، انواع لیزرهای مورد نیاز در دندانپیزشکی ، تجهیزات مدرن تصویربرداری و جراحی دستیابی ما را به بهترین شکا درمان هموار ساخته اند.

دندانپزشکی

2,207 views