لیپوماتیک

لیپوماتیک در جوامع امروز با توجه به زندگی مدرن و ماشینی و کم تحرکی بیشتر مردم دچار اضافه وزن شده اند ، بسیاری از این افراد برای کاهش اضافه وزن خود حاضر به انجام هرگونه روشی می شوند و ما شاهد طرح های زیادی برای به دست آوردن اندامی ایده ال هستیم.

در این میان لیپوماتیک و یا پیکر تراشی نوین جدیدترین و بروزترین روش برای به دست آوردن اندامی زیبا می باشد، که رضایت کامل بیماران را فراهم می سازد در اینجا سعی شده است تا با استفاده از تجربه چندین ساله در زمینه روشهای پیکر تراشی و تناسب اندام شما را با به روز ترین  شیوه درمان چاقی های موضعی اشنا کرده تا بتوانید تصمیم بهتری را برای خلاصی از چاقی های موضعی بگیرید.

در این مجموعه سعی بران شده است تا از پزشکان متخصص در این امر برای راهنمایی و مشاوره هر چه بهتر مراجعه کنندگان محترم استفاده شود تا بتواند منجر به رضایت خاطر کامل شما عزیزان شود.

چربی ها و تناسب اندام:

وجود برخی از چربی های موضعی زیبایی اندام افراد را از بین می بردو عدم رضایت افراد را در بر دارد و معمولا”  در نتیجه اضافه وزن افراد نیز می باشد در این حالت معمولا” افراد به دنبال روش ساده تر و نوین برای رها شدن از این چربی ها هستند که از انواع روش ها ،روش دستگاه لیپوماتیک به عنوان آخرین و بروز ترین روش درمان چاقی می تواند هم ظاهر زیبایی را برای بیمار ایجاد کند و هم تا حدودی اضافه وزن را کاهش دهد.

تاریخچه لیپوماتیک:

لیپوساکشن شامل تخلیه قطعی و  مؤثر از اضافه شدن بیش از حد چربی است که نمی تواند با رژیم غذایی یا فعالیت بدنی برطرف شود.

تکنولوژی لیپوساکشن در ۷۰ سالگی که در آن هدف یکنواختی این بود که چربی را جذب کند، به سرعت رشد کرد و بهبود یافت و به سرعت تبدیل به محبوب ترین جراحی در سراسر جهان شد.دستگاه لیپوماتیک یکی از دستگاهای لیپولیز در جهان است که توسط FDA تائید شده است این دستگاه برای اولین بار توسط یک جراح آلمانی ابداع شد.

یکی به دلیل استفاده  امواج اینفراسونیک با فرکانس کمتراز ۲۰ هرتز،دستگاه لیپوماتیک را به بی عارضه ترین روش تخلیه چربیهای موضعی دردنیا بدل کرده است.

لیپوماتیک چیست؟

البته لیپوماتیک برای افراد چاق نیز مورد استفاده قرار می گیرد و می تواند میزان قابل  توجهی از چربی های بدن را در طول تنها یک جلسه از بدن  بیرون بکشد

در واقع  جدید ترین وپیشرفته ترین  نوع دستگاههای ساکشن چربی میباشد که توسط یک مخترع المانی ابداع گردیده است که به دلیل بازدهی خوب دستگاه مورد استقبال گسترده پزشکان زیبایی و مراجعه کننده گان قرار گرفته است.

  تکنیک لیپوماتیک مبتنی بر تولید میدانی از امواج التراسونیک(مادون صوت)  میباشد. امواج یاد شده پس از برخورد با بافت چربی انها را تخریب کرده و در نهایت منجر به کاهش سایز میگردند.تکنولوژی پیشرفته  Lipomatic  اجازه می دهد تا میزان چربی را با حجم زیاد و در  قسمت های دشوار و ظریف بدن مانند باسن، شکم وپهلو ها ، ران ها و بازو ها  و…،  تخلیه شود و همچنین باعث کاهش مدت زمان عمل و همچنین دوره بهبودی بیمار می شود.بیشترین متقاضی لیپوماتیک کسانی هستند  که پس  از کاهش وزن برای برداشتن چربی هایی که نسبت به ورزش و تغذیه مقاوم بوده  وفقط از طریق تهاجم وتخریب قابل انجام است .

ابدومینوپلاستی

لاغری سریع با  جدید ترین روش لیپوماتیک

در حال حاضر یکی از کاربردی ترین وسریع ترین روش ممکن برای رسیدن به اندام ایده ال لاغری با این تکنیک میباشد که یک معجزۀ باورنکردنی برای رسیدن به اندام ایده آل است.

افرادی که از داشتن شکم های بزرگ و یا پاهای حجیم رنج می برند می توانند با استفاده از  این نوعه جراحی به اندام ایده آل خود برسند، این روش در بین روش های معمول دیگر  بسیار  کم تهاجم و بی عارضه است و می تواند  تنها  در یک جلسه میزان قابل توجهی از  حجم چربی های قسمت های مختلف بدن شما را کاسته وبرای سلامت شما نیز مفید باشد.

روش لاغری با لیپوماتیک یک راهکار آنی  و تاثیر گذار  برای حذف چربی هایی است که باعث اضافه وزن وسایز وحتی بد فرمی بدن شده اند .

قبل از لیپوماتیک از روش های قدیمی مانند لیپوساکشن ولیپولیزر و… استفاده می شد  ، این روش  ها معمولا نسبت به لیپوماتیک که منجر به تخریب بافت چربی میشد حالت تهاجمی تری داشت.

روش لیپولیز اینفراسونیک روش بیخطری در دنیا محسوب میشود وهیچ گونه ترس واسترسی برای بیمار ندارد ومورد رضایت اکثر مراجعه کنندگان میباشد . این عمل معمولا در یک جلسه سه الی چهار ساعته قابل انجام است که در نتیجه ان باعث پیکر تراشی نواحی مختلف بدن که دارای توده چربی است میشود. .

ویژگی های اصلی لیپوماتیک:

 1. تزریق ماده بیحسی واستفاده از امواج مادون صوت (اینفراسونیک)جهت اسپیراسیون و لیز چربی اصلی
 2. دارای  صفحه  نمایشگر  برای نمایش شدت  امواج  و همچنین  میزان  سرعت  تزریق  بیحس  کننده
 3. دارای قابلیت ذخیره ماده تزریق شده در هر ناحیه
 4. دارای  سنسور حساس  به بافت چربی، و  توقف حرکت کانول در اثر برخورد به بافتی غیر از بافت چربی
 5. دارای حرکت چرخشی و یا سه بعدی کانول ، که علاوه بر جداسازی چربیها، موجب بای پس شدن عروق و عدم ایجاد آسیب به عروق می شود.

نحوه عملکرد لیپوماتیک:

در محل مورد نظر برای شروع پروسه لیپوماتیک، سوراخی به اندازه ۲ الی  5میلی متر ایجاد شده و کانولای دستگاه از طریق سوراخهای ایجاد شده وارد بافت چربی میشود وبا استفاده از میدانی از امواج مادون صوت بافت چربی محل مورد نظر را تخریب کرده وهمزمان محلول استاندارد را جهت بی حسی موضعی واز بین بردن احتمال خون ریزی به میان بافت چربی میفرستد. مخلوط این مایع بی حسی و چربی خرد شده در نهایت از همان منافذ ایجاد شده خارج میگردد.

لیپوماتیک اینفراسونیک دارای سیستم ایمنی فعال می باشد که وقتی به بافت غیر چربی برخورد کرده، دستگاه را متوقف می کند بنابراین خطر پارگی احشائی ویا پرفوراسیون ندارد و به دلیل عدم ایجاد حرارت در بافت چربی خطر سوختگی پوست ، نکروز پوست ویا سوختگی محل ورود کانولا را ندارد.و این ویژگی منحصر دستگاه لیپوماتیک است که باعث میشود از عوارض این نوع عمل بکاهد وعوارض ساکشن های قدیمی را نداشته باشد.

مشاوره قبل از انجام عمل لیپوماتیک

اولین تصمیم انتخاب مرکز تخصصی  معتبر برای انجام عمل است تا با بررسی میزان وحجم چربی ناحیه مورد نظر مشاوره لازم را در این زمینه به شما بدهد.در جلسه اول ابتدا پزشک متخصص انتظارات وخواسته های شمارا در مورد عمل لیپوماتیک بررسی کرده و با توجه به شرایط شما از نظیر قد ،وزن ومیزان چربی برای شما تعیین میکند که ایا انظارات شما معقول است یا خیر. و برای شما تعداد جلسات ممکن را برای عمل با توجه به توده چربی ویا نواحی مورد نیاز عمل را برای شما مشخص میکند.

پیکر تراشی برای تمام نواحی بدن

از لیپوماتیک می توان برای پیکر تراشی ،حذف چربی های اضافه تمامی نواحی بدن مانند شکم،پهلو،ران ،بازو،غبغب باسن استفاده کرد.

۱-  لیپوماتیک شکم  و پهلو

یکی از پر طرفدار ترین وبیشترین حجم انجام این عمل که نقش به سزایی در تناسب اندام ومخصوصا نیم تنه بالا یی دارد مربوط به شکم وپهلو است،این دو ناحیه  و مخصوصا در بانوان زمان بیشتری رژیم غذایی ویا ورزش میبرد تا از بین برود ویا یا این که از بین نمیرود.

بنا بر این تنها روش ممکن ان انجام عمل زیبایی های شکم ویا لیپوماتیک است که مرسوم ترین وجدید ترین روش ان است.که با توصیه های پزشک متخصص ان میتوانید اندامی ایده ال را برای خود ماندگار نمایید

۲- پشت وکمر

یکی دیگر از نواحی تجمع چربی در پشت کم واطراف کتف است که میتواند با این روش به صورت کامل چربی های ان تخلیه شود.که با انجام این عمل میتواند نقش به سزایی در تناسب اندام داشته باشد.پزشک معالج با بررسی دقیق این ناحیه وبراورد حجم چربی توصیه های لازم رابه شما  میکند.

۳- لیپوماتیک بازو

معمولا داشتن بازو های بزرگ و افتاده بسیار سخت ونگران کننده است و گاها باعث کاهش اعتماد به نفس در افراد میشود وفرد سعی میکند بهترین راهکار را برای کوچک کردن ویا از بین بردن حجم چربی ان را به کار گیرد .

اگر این نا همواری ویا بزرگی بازو ها بر اثر توده چربی زیر پوستی باشد و افتادگی پوست را نداشته باشدبهترین روش ممکن لیپوماتیک است ولی اگر افتادگی شدید پوستی وچربی داشته باشد باید از عمل براکیو پلاستی  ویا جراحی زیبایی بازو ها باید استفاده کرد که پزشک معالج با توجه به شرایط یکی از این دو روش را به شما پیشنهاد میکند تا نتیجه مطلوبی از عمل حاصل شود ورضایت شما را نیز فراهم گردد.

بنابر این انتخاب مرکز تخصصی برای عمل وهمچنین پزشک متخصص وبا تجربه در زمینه عمل لیپوماتیک تا حدود زیادی میتواند از نگرانی های شما نسبت به عوارض این عمل مانند ناهمواری ها و… بکاهد.

۴- لیپوماتیک ران ها

در این جا  در می خواهیم درمورد لیپوماتیک ران ها ومشکلاتی که می تواند با این روش حل شود بحث کنیم .زیبایی پا ها  و بخصوص در  قسمت ران ها  .

یکی ازاصلی ترین نگرانی افراد به خصوص بانوان محترم میباشد که همواره مورد پیگیری برای رفع ناهمواری های موجود برای بانوان محترم بوده است ، که در بعضی  از  موارد این نا هماهنگی ها  به میزانی زیادی موجب  کاهش اعتماد به نفس فردی می شد .

 در این بین ژنتیک افراد نقش اصلی را  در شکل و سایز پاها ویا ران ها  دارد ، در  بسیاری از  این موارد مراجعه کنندگان مواردی مشاهده شده است که تمام  اعضای بدن شخص دارای تناسب اندام ایده ال  است ، اما  در قسمت پا ها و ران هابا سایر اعضای بدن نا متقارن  نیستکه موجبات نگرانی را در فرد به وجود می اورد.

درمان این عارضه با لیپوماتیک  اینفراسونیک توسط پزشک مجرب به آسانی قابل انجام  است ، ولی اگر این عارضه ناشی از استخوان بندی درشت فرد باشد نمیتوان در این موارد از عمل های لیپولیزر ویا …استفاده کرد.

تقسیم بندی پا ها از لحاظ زیبایی به صورت زیر است:

 1. پشت ران ها
 2. پشت ساق پا و قوزک
 3. خارج ران ها
 4. داخل ران ها
 5. جلو ران ها
 6. اطراف زانوها

در این روش علاوه بر برقراری تناسب اندام در پاها،شخص میتواند بعد از عمل سطح پوستی هموار داشته باشد که منجر به زیبایی پاها میشود.این عمل به دست پزشکان متخصص بسیار کم خطر می باشد وبا  بیحسی موضعی در ناحیه  انجام می شود ،در نتیجه عوارض ناشی از  بیهوشی عمومی  را نیز برای شخص  را ندارد .

بعد از عمل  لاغری ران فرد  مرخص شده ومیتواند به کارهای روزمره خود را به اسانی  وبدون هیچ گونه محدودیتی انجام دهد.

لیپوماتیک ساق

 وجود مقادیر زیاد چربی  در ساق پا نیز یکی دیگر از مشکلات افراد چاق میباشد که مشکلاتی را برای پوشیدن لیا سهای تنگ ویل کفش های پاشنه بلند را برای این افراد ایجاد میکند.

در حال حاضر برای حل این نوع مشکل عمل لیپوماتیک بهترین گزینه برای رفع این نوع چاقی به شمار می اید.چاقی  ساق پا و بزرگ بودن ان می تواند زمینه های مختلفی  داشته باشد که از جمله ان زمینه های ارثی  و یا اینکه تجمع بیش از حد چربی در این ناحیه باشد.

معمولا رژیم خاصی برای لاغر کردن ویا حذف چربی های این ناحیه به دلیل وجود بافت های ماهیچه ای سفت وجود ندارد بنابراین این نوع عمل برای ساق پا دشواری های زیادی را در بر دارد.که نیاز به ظرافت بسیار زیاد وداشتن تخصص در این زمینه میباشد در این مرکز با توجه به تجربه های پزشک متخصص و تخصص پزشک متخصص سعی در رفع این نوع چاقی برای مراجعه کننده گان گرامی شده است.

تجمیل الانف

لیپوماتیک غبغب

از معضلات اصلی افرادی که اضافه  وزن زیادی دارنند داشتن غبغب است که افزایش وزن دلیل اصلی برای بوجود امدن ان است.که شرایط سنی خاصی را شامل نمیشود و معمولا برای اکثر افراد چاق این معضل پیش میاید.که شامل یک لایه گوشتی وچربی زیر چانه و اطراف گردن است که با افتادگی وشلی پوست ناحیه گردن همراه است و ظاهری شبیه به چانه دوم را برای فرد ایجاد میکند.وبرای رفع ان باید در ابتدا عوامل اصلی برای ایجاد ویا تشدید ان باید به دقت بررسی و درمان گردد.

دلیل اصلی برای  به وجود امدن غبغب  در افراد چیست ؟

بزرگی ویا افتادگی بیش از حد در غبغب میتواند عوامل مختلفی در ان دخیل باشدکه درمان های متفاوتی را نیز میتوان برای ان به کار برد.

معمولاقسمت پایین صورت هر فرد شامل گردن و چانه دارای یک استاندارد ویک زاویه خاص یرا شامل میشود.که معمولا در اکثر افراد مشابه است.ولی در برخی از افراد این استاندارد وجود ندارد و واین غیر استاندارد بودن دلیل اصلی در به وجود امدن غبغب است که در این نوع معولا چانه کوچک تر به نظر میاید.و تجمع بیش از حد چربی زیر چانه باعث افتادگی زیر پوست شده.وباعث ایجاد غبغب در این افراد میشود.بالا رفتن سن و همچنین انقباض عضلات میتوان به عنوان عوامل اصلی وشایع در به وجود امدن ان را نام بردکه در اثر این عوامل به شکل چند لایه ای را در زیر چانه ایجاد میکند.

ایا درمان غبغب با عمل لیپوماتیک قابل انجام است؟

یکی از روش های  رایج درمان غبغب  روش لیپوماتیک اینفراسونیک  می باشد که میتواند  نتایج بسیار رضایت بخشی  وخیره کننده ای با  از بین بردن چربی ها این ناحیه و رفع اسان و سریع  غبغب برای افراد ایجاد کرده است.

از بین روش های متداول روش لیپوماتیک اینفراسونیک میتواند بیشترین تاثیر و بهترین نتیجه را برای درمان غبغب ایجاد کند،وباعث چهره جوان تر وجدیدتری را در فرد ایجاد میکند.وبه خاطر همین تاثیر گذاری سریع و عالی میتواند  اعتماد به نفس را برای فرد به همراه داشته باشدو در این روش با توجه به اثر لیفت کنندگی  بسیار بالا در این روش اثر خیلی خوب و بسیار رضایت بخشی را برای شخص به وجود می اورد.

لیپوماتیک و درمان بزرگی سینه اقایان( ژنیکوماستی )

به بزرگ شدن بیش از حد سینه  در اقایانبه اصطلاح پزشکی  ژنیکوماستی گفته می شود  ، باید   این نکته را باید ذکر  کرد که این  نوع وضعیت به هیچ عنوان جنیه  بیماری ندارد ولی در برخی موارد سبب عدم تقارن وتناسب اندام در اقایان  می شود .با استفاده از لیپوماتیک می توان این نقص را  به صورت دائمی حل نمود.

رفع  دائمی مشکل  بزرگی سینه اقایان با  روش  لیپوماتیک بسیارساده و اسان می باشد به شکل سرپایی و با بی حسی موضعی و  به شکل سرپایی قابل انجام می باشد .یکی دیگر از از مزیت های که این عمل  دارد لیفت دادن سریع  پوست  در این روش می باشد و در این روش نه تنها  افتادگی وشلی در پوست این ناحیه رخ نمی دهد بلکه پوست را بسیار خوش حالت وسفت می نمایید.

شکمی صاف وتخت با لیپوماتیک شکم

اشخاصی که چاقی شکمی را دارا هستند به دو گروه تقسیم میشوند:۱-کسانی که وزن طبیعی دارند ولی شکم بزرگی دارند واین نوع چاقی یکی از خطر ناک ترین نوع چاقی محسوب میگردد ورابطه مستقیم با بیماری های دیابتی وقلبی  دارد .۲-بر اثر بیماری وزن کل بدن کاهش میابد ولی چربی های شکمی باقی میماند که در هر دو مورد لیپوماتیک بهترین روش برای از بین بردن ان ها وداشتن شکمی صاف وتخت است.

زمان عمل لیپوماتیک

در این نوع عمل با توجه به اینکه تزریق مایه بی حسی به صورت اتوماتیک و هوشمند صورت می پذیردبنابراین با سرعت بیشتری انجام می شود.و به دنبال آن تخریب سلولهای چربی همزمان تخلیه صورت می گیرد.بنابراین زمان عمل لیپوماتیک کوتاه تر شده و زمان بیشتری در اختیار پزشک قرار می گیرد و پزشک می تواند با حوصله و ظرافت بیشتری عمل لیپوماتیک را انجام دهدو در نهایت نتیجه بهتری از عمل لیپوماتیک حاصل شود.

زمان بهبودی در عمل لیپوماتیک

در روشهای قدیمی تر مانند لیپوساکشن به دلیل تزریق زیاد مایع بی حسی و آسیب بافتی بیش از حد و همچنین بیهوشی گاهی اوقات تا دوماه پس از عمل بیمار درد داشته و دوره بهبودی آن طول می کشد،اما در عمل لیپوماتیک بیشتر بیماران از فردای عمل فعالیت روزانه خود را پی گرفته و حداکثر زمان ممکن برای مراقبت اولیه یک هفته می باشد

میزان عود در عمل لیپوماتیک

در هردو روش لیپوساکشن و لیپولیز چربی های سطحی پوست به طور کامل تخریب نمیشود و نمی توان چربی های سطحی نزدیک به  لایه پوستی را با روشهای قدیمی بالا تخلیه کرد.اما در روش لیپوماتیک با توجه به حرکات سه بعدی کانولا چربی های سطحی نزدیک سطح پوست کاملا”تخریب شده و خارج می شود و با تخلیه کامل چربی های سطحی ناحیه تحت درمان سلول چربی نخواهد داشت و چربی در آن جمع نمیشود و در نتیجه احتمال عود آن در حد صفر است که این امر به مهارت پزشک متخصص نیز بستگی دارد.

ماساژ بعد از عمل لیپوماتیک

به طور معمول دو الی چهار جلسه برای ماساژ وتخلیه خونابه از محل انجام عمل برای بیمار ضروری میباشد

پوشیدن گن مخصوص

معمولا دوره پوشیدن گن  بعد از عمل لیپوماتیک دو الی چهار هفته میباشد وپوشیدن صحیح ودرست گن میتواند تاثیر زیادی در نتیجه عمل داشته باشد بنابر این به توصیه ها و پزشک مربوطه به دقت توجهات لازم را داشته باشید.همچنین استفاده از گن های مرغوب رابا توجه به تجربه وتوصیه پزشک را نیز فراموش نکنید.

مراقبتهای قبل از عمل:

 1. اطمینان از این که شخص به بیماری قلبی وعروقی دچار نمی باشد.وبیمار باید پزشک معالج را درمورد یبیماریهای زمینه ای ویا سابقه بیماری کاملا جریان بگذارد تا مشکلی برای ایشان پیش نیاید.
 2. در مورد بیماران دیابتی وبه خصوص کسانی که به فشار خون بالا مبتلا هستند، احتیاط های مخصوص روا میگردد.ودر این زمینه باید توصیه های پزشک معالج را در نظر داشته باشید
 3. سابقه بیماری های غددی به خصوص تیرویید وغدد جنسی مورد نیاز خواهد بود.
 4. اطمینان کامل از سالم بودن بافت عضلانی ناحیه مورد نظر برای عمل لیپوماتیک(مثلا عدم وجود فتق در جدار شکم)
 5. ازمایش خون

بهترین گزینه برای این عمل  چه کسانی هستند؟

لیپوماتیک هیچ گونه محدودیت سایز یا سن ندارد و برای افراد در سنین باروری قابل انجام است؛ اما افرادی که حجم چربی انها در یک موضع در حدی باشد که در یک جلسه قابل استخراج نباشد، بهتر است برای این عمل کاندید نگردند.

چسبندگی سریع پوست در لیپوماتیک:

استفاده از گن مناسب بعد از عمل باعث میشود تا فضای خالی ایجاد شده بر اثر عمل به جداره شکم بچسبد و در نتیجه افتادگی پوست محل جراحی بسیار نا شایع می باشد. معمولا پوست به خوبی به قوام اولیه خود باز میگردد.

 ایا این عمل تاثیری بر بارداری دارد؟

خیر ،بر خلاف تصور برخی از افرادکه شکم بعد از عمل تخلیه چربی قابلیت ارتجاعی خود را از دست میدهد ومانع از بارداری میشود انجام عمل لیپوماتیک هیچ تاثیری بر بارداری نداشته واین باور غلط ونادرست است.

دوره نقاهت بعد از عمل لیپوماتیک:

عمل لیپوماتیک فاقد دوره نقاهت به مفهوم رایج آن می باشد ؛ و معمولا بلافاصله بعد از یک ساعت از عمل بیمار مرخص میشود، اما در ۷۲ ساعت پس از عمل مراقبت های ویژه مورد نیاز است و میتواند کارهای روزمره خود را انجام دهد اما بیمار نباید تا مدت زمان  مشخص  کار های سنگین انجام دهد.

قابلیت های دیگر لیپوماتیک:

چربی خارج شده از عمل   بهترین گزینه برای تزریق به سایر نواحی بدن میباشد.

یکی از دلایل اصلی که روش لیپوماتیک را بعه عنوان بی عارضه ترینروش های موجود تخریب  وتخلیه چربی های موضعی در سطح جهان مطرح کرده است استفاده از امواج مادون صوت یا اینفراسونیک با فرکانس کمتر از بیست هرتز میباشد.

مراقبت های بعد از عمل:

 1. پانسمان وماساژصحیح وعلمی در روز های بعد از عمل
 2. مصرف صحیح دارو های تجویز شده
 3. پوشیدن صحیح و علمی گن مخصوص (پوشیدن صحیح گن خیلی مهم است زیرا گن باعث میشود بدن شما فرم خیلی بهتری به خود بگیرد و هر چه قدر سفت تر  وتنگ تر باشدنتیجه عمل بهتر خواهد شد وسعی کنید یک الی دو ماه مداوم استفاده کنید وفقط موقع استحمام از بدن خود دراورید )
 4. عدم انجام فعالیت  های سنگین در  هفته های پس از عمل و  شروع فعالیت های سبک نظیر پیاده روی
 5. رژیم غذایی مناسب وصحیح (در دوره نقاهت  سعی شود از مصرف غذاهای پر نمک پرهیز شودزیرا مصرف نمک زیاد باعث تورم بیشتر میشود و دوره نقاهت را طولانی میکند)
 6. نشستن صحیح بعد از عمل سعی کنید از نشستن های طولانی  پر هیز کنید و تا حد امکان سعی کنید از صندلی راحتی برای نشستن استفاده کنید وبه توصیه های پزشک نیز در این رابطه   گوش دهید
 7. بعد از عمل احساس سوزن سوزن شدن طبیعی  است وجای هیچ گونه نگرانی نیست.

بطور خلاصه برتری های لیپوماتیک  نسبت به  سایر روشهای لیپولیزر ، لیپوساکشن  اولتراسونیک عبارتند از:

 1. عدم ایجاد سوختگی پوست
 2. درد کمتر حین عمل و پس از عمل لیپوماتیک
 3. تورم وکبودی
 4. زمان عمل کوتاهتر است
 5. میزان داروی بی حسی کمتری نیاز دارد
 6. انقباض پوست بهتر وبیشتر است و در نتیجه جمع شدن پوست و جلوگیری از شلی پوست بهترانجام می شود
 7. درمان نواحی فیبروتیک مانند کمر، سینه آقایان وافراد که قبلا لیپوساکشن شده اند بهتر وآسانتر از روشهای دیگر است
 8. ریسک پارگی احشائی وآمبولی ندارد .

فرق این روش با عمل جراحی زیبایی شکم(ابدومینو پلاستی ) چیست؟

در عمل ابدو مینو پلاستی  معمولا برای شکم هایی با حجم چربی بالا ویا افتادکی پوستی که معمولا به مرور زمان و بر اثر عواملی مانند بار داری وغیره اتفاق میافتدکار برد دارد ولی لیپولیز اینفراسونیک برای اندام هایی با چربی هی موضعی اثر بخشی بهتری دارد که جراح متخصص با توجه به شرایط موجود یکی از این دو روش را پیشنهاد میدهد پس در انتخاب جراح خود دقت کنید تا بهترین روش ممکن را به شما پیشنهاد دهد.

ایا چربی بعد از عمل لیپوماتیک برمیگردد؟

در این مورد معمولا سولا اکثر مراجعه کنندگان است که بعد از عمل معمولا چه اتفاقی میافتد ایا چربی های اضافه ممکن است برگردد؟باید بگویم امکان بازگشت چربی در این روش با توجه به تخریب سلول هاسی چربی توسط لیزر خیلی کم است ولی با این حال معمولا تغذیه و رژیم  غذایی مناسب دو عامل مهم واساسی  وحتی  بهترین راهکار برای متناسب نگه داشتن اندام بعد از عمل به مدت طولانی ویا برای همیشه میباشد.

رژیم غذایی بعد از عمل

پس از پیکر تراشی فرم بدن ،معمولا تا چندین ماه طول میکشد تا به تدریج نتیجه نهایی از عمل انجام شده میسر گردد،این در حالی است که شما هم همزمان بعد از انجام عمل رژیم غذایی مناسب را در راستای بهبودی کامل را نیز در پیش گیرید  .

در مورد تغذیه ورژیم غذایی بعد از عمل باید گفت که تغذیه مناسب و دائمی نقش به سزایی در حفظ تناسب اندام بعد از عمل دارد باید در این مورد به توصیه های غذایی پزشک معالج برای حفظ تناسب اندام دقت کنید واز پر خوریها وعادت های غذای قبل از عمل اجتناب کنید تا برگشت چربی های را غیرممکن کنید.

پس از انجام عمل چه غذاهایی را بخوریم و چه غذاهایی را نباید بخوریم:

مقدار چربی موجود در رژیم غذایی شماگوشت قرمز و غذا های پر چرب و پر کالری  باید تا شش ماه پایین باشد و در عوض میزان و مقدار کربوهیدرات‌ مانند  میوه و سبزیجات و پروتئین‌های  سبک  موجود در در رژیم غذاییتان  باید بالا باشد. مانند گوشت سفید:مرغ ،ماهی ،غذاهای دریایی و… واز خوردن غذاهایی با حجم زیاد وکالری بالا  به طور جدی  پرهیز کنید تا بتوانید فرم ایدهال نهایی دست پیدا کنید و اگر پزشک معالج توصیه بر کاهش وزن بیشتری را برای حفظ تعادل  فرم بدن داشت حتما این کار را انجام دهید.

فرق لیپوماتیک با بادی جت

رهر دو روش از روش های لاغری موضعی به شمار می اید بر اساس اخرین امار بدست امده روش لیپوماتیک با توجه به تعداد عمل های انجام شده در سطح ایران از طرفداری بیشتری برخوردار بوده قبل از مشخص قبل از ابداع این روش  معمولا از روش لیپولیزر استفاده میشد د اما بعد از از ابداع شیوه جدید و خاصیت منحصر ان   مبنی بر استفاده مجدد از چربی های تخلیه شده در بدنِ فرد به مرور روش لیپولیز برای لاغری کمتر مورد استقبال مراجعه کنندگان قرار میگرفت. چون چربی استخراج شده بهترین نوع تزریق برای پروتز به ناحیه دیگر مانند سینه و باسن  و … میباشد.

برای از بین برن چربی های اضافی وموضعی  لیپوماتیک بهترین نوع عمل های جراحی میباشدو برای انجام ان نیز باید  در انتخاب پزشک متخصص دقت کنید تا بتوانید عوارض ناشی از ان را به صفر برسانید.چون موفقیت ونتیجه بهتر در گرو فرد جراح وتخصص وتجربه وی دارد ودقت در انتخاب ان میتواند اندام ایده الی را برای شما به ارمغان اورد

 دستگاه بادی جت محصول کشورآلمان بوده که این فن آوری نیز از بین بردن بافت های چربی موضعی از ان استفاده میشود. در این دستگاه به منظور لاغری  فرد از عنصر آب برای از بین بردن ویا تخریب  چربی ها استفاده می شود این روش  تقریبا همانند روش لیپوساکشن  است اما با یک تفاوت اساسی که آن هم پیشرفته بودن علم بادی جت و بروز  بودن روش درمانی آن است.در این روش هم مانند عمل های سبک از بیهوشی استفاده نمیشود وعمل معمولا با بیحسی انجام میشود در سیستم بادی جت، آب با فشار مشخصی در نواحی چربی وارد شده و با فشار معجزه گر خود، چربی ها را خرد کرده و با خود می برد فشار آب که با دستگاه مختص عمل بادی جت وارد بدن می شود و پس از شکست و تخریپ پیوند های چربی توسط ساکشن دستگاه  از بدن تخلیه میشود.یکی از معایب این روش تخریب چربی با اب است وچون حجم چربی خارج شده با اب مخلوط شده بنا بر این براورد دقیقی از حجم چربی تخلیه شده نداریم.

ایا میتوان سلولیت را هم با این روش از بین برد؟

ساختلر های توده ای شکل ونا هموار زیر پوست را سلولیت مینامند که موجب ناهمواری وبد شکلی سطح پوست شده که بسیار ازاردهنده وزشت استوبیشتر در ناحیه های ران وباسن شایع است  که در بافت هم بند زیر پوست ذخیره شده که به ان حالت پوست پرتغالی نیز مینامند و زیبایی پاها را نیز تحت تاثیر قرار میدهد.

عامل لصلی این نوع ناهمواری معمولا رسوب های غیر عادی چربی های زیر پوستی میباشد ودرمان این نوع نا همواری را نمیتوان با رژیم های غذایی ویا ورزش های سخت و سنگین  رفع نمود

نتایج لاغری حاصل از این نوع عمل

از این نوع روش با توجه به نتایج بسیار خوب ان به عنوان پیکر تراشی بدن نیز مرسوم است  ، که لاغری را میتواند برای مدت طولانی تضمین نماید.با توجه به تخریب کامل سلول های چربی میتوان به طور جدی ادعا کرد با رعایتنکات کلیدی بعد از عمل به عنوان یک روش غیر قابل برگشت نیز حساب کرد. همچنین این روش می تواند انگیزه لازم را برای کاهش وزن همرا با کاهش سایز برای شخص به همراه داشته باشد. وچون بدون برش ویا بخیه انجام میشود معمولا برای کسانی که از عمل های جراحی زیبایی شکم گریزانند بهترین روش محسوب میگردد.

برای خرید مطمئن محصولات آرایشی بهداشتی اینجا را کلیک کنید