مزوتراپی

مزوتراپی با افزایش سن، میزان گردش خون پوست کاهش می‌یابد که به دنبال آن اکسیژن و مواد مغذی به میزان کمتری به پوست می رسد، و همچنین قدرت دفع سموم از پوست کاهش می‌یابد که در نهایت پیری زودرس پوست را به دنبال دارد.

مزوتراپی از روش های رایج جوانسازی پوست می باشد که با افزایش مواد مغذی پوست و اکسیژن رسانی به آن افزایش تقسیم سلول های پوستی و در نتیجه جوانسازی پوست، افزایش قوام پوست، لیفتینگ، از بین بردن لک و تیرگی پوست، از بین بردن پف، سیاهی و گودی اطراف چشم‎ها، درمان منافذ باز پوست صورت، را به دنبال دارد. در این روش به جای مصرف دارو، مواد مستقیما به پوست تزریق می شوند که نتایج سریعتری را به دنبال دارد.

روش مزوتراپی پوست

روش مزوتراپی پوست درد کمی دارد و به بی حسی هم نیازی ندارد. مزوتراپی دوره ی نقاحت ندارد و فرد به سرعت می تواند به انجام فعالیت روزانه ی خود بپردازد.

چگونگی انجام مزوتراپی صورت :

طی مزوتراپی صورت، ترکیبی از هیالورونیک‌اسید، ویتامین، مواد معدنی و یا سایر عناصر فعال به پوست تزریق می شود، که الاستین و کلاژن سازی پوست را به دنبال دارد. این تزریق‌ها در اطراف نواحی مورد نظر بیمار که می‌خواهد درمان شوند، انجام شده و برای این کار از سوزن‌های بسیار باریک و ظریفی استفاده می‌شود.

عمق تزریقات بستگی به ناحیه ی مورد درمان دارد و به طور معمول در عمق ۱ تا ۴ میلیمتر انجام می شود. کلاژن و الاستین، پروتئین های طبیعی موجود در پوست هستند که باعث افزایش الاستیک پوست می شود و رشد سلول های جدید پوست را تحریک می کنند که جوانسازی پوست را به دنبال دارد.

کاربردهای انجام مزوتراپی صورت:

 1. کاهش علایم پیری
 2. از بین بردن خطوط و چین و چروک های خفیف پوست
 3. درمان اسکار
 4. شفاف و جوانسازی پوست
 5. اثرات ماندگار
 6. رفع غبغب زیر چانه و گردن
 7. کشیدن پوست صورت (لیفتینگ) و درمان افتادگی صورت
 8. رفع پف دور چشم و افتادگی پلک
 9. درمان لک صورت
 10. درمان استریا(ترک خوردن پوست)
 11. کاملا ایمن و غیرتهاجمی

زمانبندی دوره ی درمانی مزوتراپی :

تعداد جلسات دوره ی درمانی مزوتراپی بستگی به ناحیه ی مورد نظر دارد و بین ۴ تا ۶ جلسه می تواند متغیر باشد. تزریقات مزوتراپی در ابتدا هر ۷ تا ۱۰ روز انجام می شود. اگر پوست شروع به بهبود می کند، تزریقات هر دو هفته یا یک بار در ماه انجام می شود.

دوره ی نقاحت :

از آنجا که این روش روشی غیر تهاجمی است هیچگونه دوره ی نقاحتی ندارد و فرد به سرعت به زندگی روزمره ی خود باز می گردد.

مزایای استفاده از مزوتراپی:

نیاز به بیهوشی یا بی حسی موضعی ندارد.

 این روش جوانسازی حاوی احساس خفیف درد، و به ندرت منجر به خونریزی، زخم، عفونت و یا التهاب می شود.

 نیاز به دوره ی نقاحت ندارد. لیفت با نخ

تاثیرات مزوتراپی معمولا ۷۲ ساعت بعد از هر جلسه درمانی شروع به نمایان  شدن می کند، که این زمان متناسب با ویژگی های ژنتیکی هر فرد متفاوت است. اما به طور معمول، در جوان‌سازی ‌پوست اولین نشانه یعنی نرم و روشن شدن پوست بعد از اولین تزریق مشاهده می‌شود.

مزوتراپی برای چه کسانی مناسب است:

مزوتراپی برای افرادی مناسب است که به دنبال درمانهای زیر هستند.

جوانسازی صورت و گردن

رفع چین و چروک‌ها و خطوط ریز

درمان جوش

درمان آسیب‌های ناشی از آفتاب‌سوختگی

رفع خشکی پوست با مزوتراپی

عوارض ناشی از مزو تراپی :

تمام روش‌های درمانی زیبایی عوارض جانبی دارند. که این عوارض بسته به مواد تزریقی و پزشک متخصص می تواند متغیر باشد. شایع‌ترین عارضه برای مزوتراپی، عارضه حساسیت نسبت به داروی مورد استفاده است که در برخی افراد بروز می دهد.

همچنین پس از انجام این کارممکن است علائمی همچون: تورم، قرمزی، خارش، کبودی، سرگیجه، احساس کسالت، درد و حتی عفونت در محل تزریق در فرد بروز کند. البته عفونت در صورتی به وجود می‌آید که تزریق در محیطی کاملا استریل و با ابزار صحیح و ضدعفونی شده انجام نگیرد.

نکاتی که بعد از مزوتراپی باید انجام داد :

بعد از مزوتراپی از ورزش ‌های موضعی، حتی در حد ماساژ استفاده کنید.

رژیم حاوی پروتئین را رعایت کنید.

از پوشیدن شلوار تنگ بپرهیزید زیرا تجمع دارو در یک قسمت و عدم پخش آن در بدن می‌تواند باعث دردناک شدن ناحیه مورد تزریق شود.

حد‌اقل ۶ لیوان آب در روز بنوشید. این کار به دفع مواد حاصل از چربی سوزی کمک می ‌کند. قبل از جلسات درمانی از مصرف محرک‌هایی همچون کافئین پرهیز شود

برای خرید مطمئن محصولات آرایشی بهداشتی اینجا را کلیک کنید